obohacení autorů. Jákekoliv finanční prostředky
získané skrze tento klub a
server http://www.kawa.cz budou použity pro zajištění bezproblémové chodu klubu, provozu WWW stránek atd.

Klub majitelů motocyklů Kawasaki Tě vítá ...

Jsme banda lidí, která sedlá výhradně stroje japonské "zelené" značky Kawasaki a tohle jsou webové stránky našeho klubu - Czech Kawasaki Club - http://www.kawa.cz

Všechny důležité informace o srazech, vyjížďkách, stejně jako pokec technického rázu naleznete zde:

DISKUSNÍ FÓRUM

Tesák je za námi

Akce se povedla náramně. Dovolil jsem si sepsat malou reportáž, kterou jsem umístil na web motorkáři.cz

Za všechny zúčastněné moc děkuji organizátorovi Markovi za perfektní organizaci, skvělou gastronomii a poutavou vyjížďku.

Do září bych rád všem členům i příznivcům CKC popřál hezké prázdniny, suché a čisté silnice a klid.

Kód: CKCS06
Bavlěné triko ve stylu oblíbeného designu kawasaki...

Kawasaki Green Days

Jako každý rok pořádá Kawasaki ČR akci Green Days na které můžete vyzkoušet průřez aktuální produkcí Kawasaki. Detaily k akci a registraci naleznete zde.

Kromě toho ve spolupráci s MOTO HAVRDA mají členové Czech Kawasaki Clubu možnost využít vyzkoušení exkluzivně pro nás. Registrace probíhá přes fórum zde.

Co nás čeká v letošním roce?

Máme tu čerstvou nálož informací o srazech. Sezónu odpálíme druhým ročníkem srazu na Vysočině - info zde na diskusním fóru. Děkuji organizátorovi, že se toho ujal.

Vrcholem sezóny bude již devátý Tesák, který pojímáme jako oslavu 10letého výročí založení klubu a zatím to vypadá na opravdu hojnou účast. Za sebe mám připravené pro účastníky překvapení ;)

Kdo by váhal - ukázka z loňského ročníku:

A jak už se stalo zvykem, tak sezónu završí obligátní Mlýnky na kterých jako obvykle navštívíme "naše děti" v chráněném bydlení Velehrad

Malá ochutnávka - pár obrázků z loňského roku:

Aby toho nebylo moc málo, ještě přidáme další akce:

Nezlomná Jana Kawa s Vláďou mají plány a kdo by měl zájem se přidat, tak se chystá

Rumunsko

A pro méně adventurně naladěné motorkáře i Slovensko

Všechny akce jako obvykle bude provázet vysoká úroveň korunovaná přítomností pouze značkových motocyklů, tak si je nenechte ujít.

Vítek

My se deště nebojíme!

Díky Sekymu za organizaci a účastníkům za účast, brzy zase někde!

10 let CKC

Zdá se mi to nějak neuvěřitelné, ale je to tak. 25. ledna to bylo 10 let, co jsme s Čoudem založili CKC. Toho, co nás za tu dobu potkalo je hromada. Já bych chtěl touhle cestou poděkovat všem, co se stali členy, nebo jen přijeli na nějaký sraz, vyjížďku anebo jenom tak do hospody na pokec. Za tu dobu se toho jistě událo mnoho. Chtěl bych všechny, kteří mají nějaké vzpomínky či fotky, poprosil, aby si je nenechali pro sebe a dali je k dispozici na fóru zde: manon.vellum.cz/~kawa/kawa/viewtopic.php

Díky vám za těch 10 let a přeju všem, abychom do dalších 10 let vyjeli šťastně.

Czech Kawasaki Club na Elefantentreffen 2016

Jako každý rok i letos se zástupci CKC zúčastní unikátního zimního srazu na motocyklech
Elefantentreffen 2016. Akce se koná pravidelně od roku 1989 v Bayerischen Wald nedaleko hranic
ČR. Akce se mohou zúčastnit pouze motocykly nebo tříkolky. Zástupci Czech Kawasaki Clubu se této
akce účastní pravidelně již od roku 2006, tedy od založení klubu. Více info naleznete v zdejším
diskuzním fóru.

Kawasaki ZZR1400 pro rok 2016

Vedle bombastického představení nové ZX-10R se v tichosti na povrch dostalo pár informací i o

inovacích ZZR1400 pro rok 2016. Je dobře, že Kawasaki nezapomíná na velký sportovní motocykl,
který je jedním z nejrychlejších motocyklů na trhu.
Nečekejte žádné velké změny v geometrii ani přepracování motoru, ZZR1400 to víceméně
nepotřebuje (pokud budete chtít extrémní stroj plný elektroniky, pak se poohlédněte po nové ZX-10).
Největší změnou je nové nastavení řídící jednotky a odvodu spalin tak, aby byla splněna emisní
norma EURO4. Tato změna se naštěstí neprojeví nijak negativně ani na průběhu kroutícího momentu,
ani na výsledném výkonu který je stále 200hp při nezměněném objemu motoru 1441ccm.
Přepracované jsou také palubní přístroje, především LCD palubní počítače je nyní proveden z bodů a
dá se přepínat do inverzního zobrazení pro lepší čitelnost ve dne i v noci.
I pro rok 2016 se bude ZZR1400 nabízet ve dvou provedeních. Základní verze ZZR1400 a verze
ZZR1400 PERFORMANCE SPORT která bude obsahovat mnoho doplňků a vylepšení, Brzdové čelisti
Brembo M50 monobloc s radiální pumpou Brembo a opletenými brzdovými hadicemi, dále bude mít
lepší zvuk díky výfukovému systému Akrapovic a o vaše pohodlí a přesnou stopu se postará podvozek
Ohlins TTX39, kde si jednoduše za jízdy budete moc nastavit tlumení i předpětí.

Vzpomínka na sraz Česká Kanada a upozornění na další sraz na Tesáku kawa.vellum.cz/viewtopic.php:

Aktuality ze serveru Motorkáři.cz:

MINI RACING 2016 - Poslední závod seriálu v Písku

26. Září 2016 15:38:51 - číst celý článek zde

Léto dělalo, co mohlo. Tréninkový kemp malých závodních motocyklů v Písku na Hradišti začal ve středu za nádherného letního počasí, jenomže v pátek odpoledne se obloha pokryla mraky a ti, kteří přijížděli do závodního areálu za soumraku, už měli zapnuté stěrače. Naštěstí však stále bylo relativně teplo.

Brad Binder – Mistr světa Moto3

26. Září 2016 11:08:10 - číst celý článek zde

Závodník týmu Red Bull KTM AJO získal titul mistra světa čtyři závody před koncem sezony. To svědčí o jediném a to, že jeho nadvláda byla naprosto dominantní a náskok, který si vytvořil byl především zásluhou jeho jezdeckých schopností a skvělého zázemí. Jednadvacetiletý Brad Binder pochází z Jihoafrické republiky, během sezony bydlí v Evropě a v mistrovství světa závodí od roku 2011.

Mistrem republiky ve freestyle motokrosu je Petr Pilát

26. Září 2016 09:28:29 - číst celý článek zde

Freestyle motokrosař Petr Pilát obhájil celkové prvenství v českém šampionátu. V Poříčí nad Sázavou ovládl v neděli druhý letošní závod Mezinárodního mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu, na druhém místě skočil Libor Podmol a třetí příčku vybojoval Rakušan Thomas Wirnsberger.

MXoN 2016: Motokros národů vyhráli Francouzi

25. Září 2016 22:11:04 - číst celý článek zde

Maggiora, Itálie – Letošní Motokros národů budou mnozí považovat za jeden z nejpovedenějších v historii. O celkové vítězství bojovaly tři národní týmy v posledním kole posledního závodu a celkem třikrát se stačilo změnit pořadí. Jako první projel cílem Jeffrey Herlings, takže získal vítězství na stranu Nizozemska, ale pak Romain Febvre předjel Brita Tommy Searleho a to dostalo na první pozici Francii. Nizozemci tak skončili druzí a na třetím místě figurují Američani, kteří ztratili šanci na vítězství po pádu Cooper Webba. Dobře si vedli Češi, kteří jednak postoupili do finálního závodu v němž obsadili konečné šestnácté místo. Potom co předloni byli pětadvacátí a loni dvaadvacátí určitě výrazné zlepšení.

Vítězství v závodě a Rookies Cupu 2016 získal Japonec Sasaki

25. Září 2016 21:38:51 - číst celý článek zde

Dva body potřeboval v neděli Ayumu Sasaki k tomu, aby se stal celkovým vítězem letošního ročníku Red Bull Rookies Cupu. Vítězem se ale stal v momentě, kdy hned v úvodu druhého závodu v Aragonii havaroval Aleix Viu, jediný z jezdců, kdo ještě mohl Japonce v cestě za celkovým vítězstvím ohrozit. Japonec Sasaki závod vyhrál, když porazil Raúla Fernándeze a Rufina Florida. Výborně zajel Filip Salač, který ukázal ostré lokty a cílem projel pátý.

Ohlasy po závodech Velké ceny Aragonie

25. Září 2016 20:17:07 - číst celý článek zde

Závody čtrnácté Grand Prix sezony mistrovství světa silničních motocyklů stály opravdu za to. V královské kubatuře slavil první místo Marc Márquez. Španělský závodník vyhrál závod na domácí půdě poprvé od Valencie 2014 a navíc poprvé na dráze MotorLand Aragónu. Ve svých třiadvaceti letech dosáhl na 54 vítězství, čímž srovnal počet dosažených vítězství s legendou Mickem Doohanem. Márquez je prozatím jediný, kdo letos vyhrál čtyři závody a jeho náskok na druhého Rossiho teď představuje 52 bodů. V zahřívacím tréninku Jorge Lorenzo havaroval, což jak on sám uvedl mu pomohlo k umístění na stupních vítězů. Španěl snížil ztrátu na Rossiho a je odhodlán bojovat o vicemistra světa. Valentino Rossi bojoval o druhé místo v závodu stejně jako bojuje o druhou pozici v šampionátu, ale stačila jedna chyba v předposledním kole a musel se tentokrát spokojit s třetím místem. Skvělý závod zajel Sam Lowes, který na vedení v soutěži ztrácí 40 bodů a předem nic nevzdává. V třídě Moto3 vyhrál Jorge Navarro, nicméně titul slaví Jihoafričan Brad Binder. Pár jezdců jako třeba Dani Pedrosa bude v Aragonii ještě testovat pneumatiky Michelin, zbytek vybavení už ale odlétá rovnou do Japonska.